16+
текст

Объем 482 страницы

2021 год

16+

Чернобыль: История ядерной катастрофы

текст
4,5
41 оценка
490 ₽
Подарите скидку 10%
Посоветуйте эту книгу и получите 49,01 ₽ с покупки её другом.

О книге

Самая большая техногенная катастрофа в истории, авария на Чернобыльской АЭС унесла тысячи жизней, обрушила главный религиозный культ XX века – веру в технический прогресс и стала символом несостоятельности всего советского проекта. Детальная история катастрофы и ее экологических и политических последствий – в новой книге профессора Гарвардского университета Сергея Плохия.В формате PDF A4 сохранен издательский макет.

Не знаю, автор сам додумался или кто подсказал, но он осветил один важный организационный момент в отношениях АЭС и энергосетей в советское время. Все остальное – довольно беспомощный пересказ доступных источников, в основном, книг Г.Медведева и А.Дятлова.

Глубину невежества автора в технических деталях могу проиллюстрировать термином, который он выдумал, – завод-изготовитель ядерного реактора. Даже сейчас большинство реакторов собираются на стройплощадке, даже корпусные. Корпус приходит с одного завода, ТВС с другого. Модульные реакторы еще только рассматриваются в виде проектов.

Впрочем, от историка не ждешь точности в технических деталях.

Но такая мелочь, – с какой из площадей попадали депутаты съездов КПСС в КДС проверить не сложно, но автор не проверил. Аппаратный вес разных чиновников и другие реалии советского времени автор, похоже, вообще не представляет. Но во введении заявляет цель – показать роль аварии на ЧАЭС в распаде СССР. Не знаю, может где-нибудь в конце он до этой задачи дойдет, но читать уже не хочется.

Книга выглядит как попытка успеть за интересом к теме аварии, разбуженной сериалом НВО. На мой взгляд, очень неудачная попытка.

Как современник и, в какой-то мере, участник событий, развернувшихся после аварии на ЧАЭС, очень рекомендую эту книгу. В ней есть определенные технические неточности, но эта книга все же не о механике событий, а о людях, которые к ней принимали участие.

На сегодняшний день наверное лучшая историческая книга о аварии на Чернобыльской атомной станции. Хорошо написана, легко читается.

Книга понравилась легкостью изложения - захватила меня и не отпускала 3 дня, "заставляя" читать ее и ночью, и по дороге на работу, при этом даже большинство технической части было вполне понятно. Не смотря на это у данной книги есть один существенный недостаток - в ней очень не хватало иллюстраций и фотографий. Всего 4 схемы-картинки - это капля в море, поэтому приходилось гуглить большое количество изображений - и загадочной "Елены" и схемы того, как она застряла после аварии, и знаменитую "слоновью ногу", о которой вообще ничего не сказано в книге, но о которой я вспомнила сама. Также, конечно, пришлось в большом количестве искать фото героев и антигероев, процессов ликвидации, фотографии техники и заброшенной Припяти.

ElenaOO

Історія катастрофи від самого початку, тобто від будівництва, і до укриття 2019 року. Кількість використаних джерел вражає (список на 40 сторінках!).

10 днів я читала цю книжку... Робила перерви, бо просто неможливо спокійно читати про те, як будували з численними помилками, неякісними матеріалами, "гнали" строки, нехтуючи техбезпекою... Про те, що незважаючи на явне недотримання чітко розписаного плана експерименту, його все одно вирішили провести "будь що". Що, коли все таки сталося, ніхто й гадки не мав, що саме, бо всі були 1000%-во певні, що реактор не може вибухнути, то ж і не бачили очевидного. Не можливо без стискання серця читати, як відверто жертвували собою ті, то перший опинився там, бо ж "якщо не ми - то хто?". А пам'ятаючи "Припятский синдром" Любові Сироти , ще більше воно стискається, коли усвідомлюєш, що і тих, хто жертвував, і тих, хто втратив все при переселенні, просто кинули напризволяще...

Більше за все обурило те, що беручись гратися у "мирний атом", ніхто достеменно не знав про нього. Дали установку, що він - безпечний, і від неї відштовхувалися. Жодної інструкції на випадок ЧС, жодного плану дій, жодного повного розуміння процесів усередині. Читати про поведінку "лідерів" було просто гидко, а Горбі просто хотілося по пиці заїхати, бо ж він завжди був певний, що вони ВСЕ зробили правильно! Певний до тепер! Особливо, мабуть, правильним була вимога проведення параду 1-го травня "щоб не допустити паніки", %$&(^%$!

Я наробила купу закладок, думала, використаю, коли писатиму відгук. Але потім всі їх передивилася і зрозуміла, що не вистачить ніякого відгуку, щоб все те подати... Всі ці кричущі деталі, які просто волали, що до добра не доведуть! Це треба просто читати... Стиль Плохія не те, що дуже сподобався, але відчутно, що книга писалася для західного читача. Автор намагався не лише розказати про катастрофу, а й спробував розтовкмачити що ж то була за країна така дивна - СРСР, де логіка і наука ніяк не поряд із "Партія наказала!". Те, як він зрозуміло подає складні питання (технологічні моменти і т.д.) мені імпонує. Буду читати його і далі.

Щодо самого видання. Мені вже не перший раз трапляється цей Бібколектор, видання якого відмінні від видань Фоліо лише відсутністю лого останнього. Може то якийсь "відросток" видавництва - не знаю. Проте книжка містить ті ж самі традиційні "фішечки": відсутність редагування, очепятки, неточності перекладу. Запам'ятався "танк" - калька з англійської tank - резервуар (чи то підземний водний, чи то наземний). З якогось дива у Прип'яті з'явилися "жилі будинки" По селах лишилися "старики" А без професора Легасова влада "справитися" не могла... А глава 18 називається "Побудження" (в сенсі "пРобудження")...

Цікавим було дізнатися про становлення "Руху". Для мене він завжди асоціювався із В'ячеславом Чорноволом, а не з Драчем, Щербаком та Яворівським...

Після прочитання занотувала собі спробувати знайти і переглянути фільм Юрія Щербака "Запредел" (рос.) про постраждалі райони. Прочитати у майбутньому (поки що вистачить мені цієї теми) його книжки про Чорнобиль. І вчора ж таки прочитала статтю білоруса Алеся Адамовича "Честное слово, больше не взорвется, или Мнение неспециалиста" (1988, 1991). У книзі вона згадується як стаття-звинувачення адмінапарату. А у тексті, що я читала, автор вказує, що вона написана на особисте прохання Горбачова... Дивно...

Оставьте отзыв

Войдите, чтобы оценить книгу и оставить отзыв

Описание книги

Самая большая техногенная катастрофа в истории, авария на Чернобыльской АЭС унесла тысячи жизней, обрушила главный религиозный культ XX века – веру в технический прогресс и стала символом несостоятельности всего советского проекта. Детальная история катастрофы и ее экологических и политических последствий – в новой книге профессора Гарвардского университета Сергея Плохия.


В формате PDF A4 сохранен издательский макет.

Книга Сергея Плохия «Чернобыль: История ядерной катастрофы» — скачать в fb2, txt, epub, pdf или читать онлайн. Оставляйте комментарии и отзывы, голосуйте за понравившиеся.
Возрастное ограничение:
16+
Дата выхода на Литрес:
12 апреля 2021
Последнее обновление:
2021
Объем:
482 стр. 5 иллюстраций
ISBN:
978-5-98379-255-5
Правообладатель:
Новое издательство
Формат скачивания:
epub, fb2, fb3, ios.epub, mobi, pdf, txt, zip